YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi

Yildirim Sirketler Grubu istiraki Yilmaden Holding, Fransiz metal ve madencilik grubu Eramet’in sahibi oldugu Bear Metalürji Sirketi’ni açik artirma usulü yapilan ihale sonucunda satin aldi. Yilmaden Holding, 8 Eylül’de ABD’nin Ohio eyaletinde gerçeklesen ihalede Glencore, AMG, Sider Alloys gibi global madencilik devleri ile çekisti. Ihaleyi 7 milyon 925 bin ABD Dolari bedelle kazanan Yilmaden Holding, Bear Metalürji’nin varliklarinin yeni sahibi oldu. Yilmaden Holding, bu satin almayla birlikte krom ve ferrokrom üretiminin yaninda ferrovanadyum ve ferromolibden gibi degerli metaller pazarina da giris yapti.

Yildirim Sirketler Grubu’nun metal ve madencilik sektöründe büyümesini sürdüren istiraki Yilmaden Holding, ABD’de faaliyet gösteren Bear Metalürji Sirketi’ni Fransiz madencilik grubu Eramet’ten satin aldi. 8 Eylül’de ABD’nin Ohio eyaletinde yapilan ihaleye katilan Yilmaden Holding, metal ve madencilik sektörünün global devlerini geride birakarak 7 milyon 925 bin ABD Dolari bedelle sirketin yeni sahibi oldu.

4,5 milyon ABD Dolari bedelle baslayan ihalede Glencore, AMG ve Sider Alloys gibi metal endüstrisinin global devleri ile çekisen Yilmaden Holding, ihalede en yüksek teklifi verdi ve Bear Metalürji’nin tüm varliklarini almaya hak kazandi.

Krom ve ferrokrom alaninda Türkiye, Isveç, Rusya ve Kazakistan’da maden ve fabrikalari bulunan Yilmaden Holding, Bear Metalürji satin almasiyla birlikte ferrovanadyum (FeV) ve ferromolibden (FeMo) pazarina da giris yapmis oldu. Bear Metalürji’nin ürettigi ferrovanadyum ve ferromolibden alasimlari, demir çelik endüstrisinde yüksek alasimli çelik üretiminde kullanilan degerli metaller olarak biliniyor. Bu satin almayla birlikte dünyanin en büyük dördüncü krom üreticisi olan Yilmaden Holding, demir alasim ürünleri portföyünü de genisletmis oldu.

1990 yilinda kurulan Bear Metalürji Sirketi, demir alasimlari sektöründe yüksek kaliteli ürünleri ve teknolojisiyle taniniyor. Fabrikada %85’e kadar yüksek vanadyum oranina sahip ferrovanadyum ve %70’e kadar yüksek molibden oranina sahip ferromolibden alasim üretilebiliyor. Ham madde olarak cüruf ve geri dönüsüm için toplanan petrokimya katalistlerini kullanan sirket, geri kazanim teknolojisiyle yüksek kaliteli ürünler elde ediyor. Bear Metalürji’nin Yildirim Holding’e devir islemlerinin tamamlanmasinin ardindan verimlilik artirma ve maliyet düsürme çalismalari baslatilacak.


Basin iletisimi:
Hamdi Boryali / Kurumsal Iletisim Direktörü / 0 (212) 290 30 80 / hamdi.boryali@yildirimgroup.com
Kemal Ekin Aysel / Kurumsal Iletisim Uzmani / 0 (212) 290 30 80 / kemal.aysel@yildirimgroup.com

  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021