YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti

335 Milyon Euro’ya TERTIR sirketini satin aldi, 10 yeni limanin sahibi oldu.

Küresel büyümesini sürdüren Yildirim Grubu bünyesindeki sirketlerden Yilport Holding, Portekizli liman yönetim sirketi Tertir`i toplam 335 Milyon Euro’ya satin aldi .

Yildirim Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Yilport Holding, Portekizli MOTA-ENGIL Group ve NOVO BANCO ile anlasma yapti, liman isletmeciligi sirketi olan TERTIR`in yüzde 100 hissesini satin aldi. Holding böylece küresel büyümesine paralel olarak Avrupa ve Latin Amerika`da bulunan liman ve destek hizmeti sirketlerinin sahibi oldu.
 
Portekiz`de hayata geçirilen en büyük Türk yatirimi olma özelligi tasiyan satin alma hakkinda konusan YILPORT Holding Yönetim Kurulu Baskani Robert Yüksel Yildirim, "YILPORT, kuruldugu 2005 yilindan beri liman isletmeciligi alaninda küresel boyutta büyüyor. Son yillarda Türkiye ve dünyada yapilan yatirimlarla dünyanin en büyük 20 uluslararasi konteyner operatörü arasina girdik" dedi. Yildirim,  önümüzdeki 10 yilda ise ilk 10`da yer almayi hedeflediklerini söyledi.

TERTIR`in  satin alinmasiyla YILPORT Holding, mevcut sivi kargo ve Ro-Ro operasyonlarina devam ederken, yillik 10 milyon konteyner ve 22 milyon ton kuru yük elleçleme kapasitesine ulasti. YILPORT Holding, Avrupa ve Latin Amerika`ya yayilan 17 küresel liman terminali isletmesine sahip bulunuyor.

Söz konusu satin alma isleminin gerekli yasal onaylarin ardindan bu yilsonunda tamamlanmasi bekleniyor.

Kisaca TERTIR
Portekizli TERTIR firmasi liman isletmeciliginde bir pazar lideri ve stratejik is ortagi olarak öne çikiyor. TERTIR`in sahipliginde toplam on limandan yedi tanesi Portekiz`de, iki tanesi Ispanya`da ve bir tanesi de  Peru`da bulunuyor. TERTIR`in sahip oldugu sekiz konteyner terminalinde yillik 2,7 milyon konteyner elleçleme kapasitesi bulunurken diger iki limanda 4,5 milyon ton mal elleçlenmektedir.

  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021