YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi
 
27 Mayis 2013

YILDIRIM SIRKETLER GRUBU Baskani Yüksel YILDIRIM, 7-9 Mayis 2013 tarihleri arasinda Çin’in baskenti Pekin’de düzenlenen yillik Uluslararasi Krom Gelistirme Birligi (ICDA) üyelik toplantisinda Yönetim Kurulu’na yeniden seçildi.

YILDIRIM SIRKETLER GRUBU’nun ICDA üyeligi, Grup’un 2008 yilinda, yüzyili askin süredir Isveç’te ferrokrom üretiminde faaliyet gösteren Vargön Alloys AB sirketini satin almasina dayanmaktadir. Bu satin alma ile birlikte, Vargön Alloys’un birlikteki üyeligi devralinmis ve Grup’un diger istiraklerinden olan, ayni zamanda da Türkiye’nin ve Avrupa’nin en büyük krom cevheri üreticisi konumundaki Eti Krom’da Global Satis Müdürü olarak görev yapan Cengiz Önal da Piyasa Istihbarat Komitesi Baskanligina tekrar getirilmistir. Bu seçimlerde Eti Krom, dünyanin en büyük ferrokrom üreticisi ENRC’yi geride birakarak birinci siradan seçilmistir.

Ayrica, 2011 yilinda Krom Cevheri Komitesi’nin kurulmasini takiben Eti Krom’un Krom Cevheri Satis Müdürü Yasar Özdirek de Krom Cevheri Komite Üyeligine seçilmis bulunmaktadir.

Aybasinda düzenlenen toplantida Sayin Önal ve Sayin Özdirek, Avrupali krom ve ferrokrom üreticilerinin arasindan en yüksek oyu alarak pozisyonlarina yeniden seçilmislerdir. Böylece Eti Krom, ICDA’da tüm Türk krom üreticilerinin temsilcisi olarak Türk krom üreticilerinin sorunlarini dile getiriyor ve onlari koruyucu tedbirleri aliyor olacaktir.

Diger taraftan, Eti Krom’u temsilen YILDIRIM SIRKETLER GRUBU’nun Metal ve Madencilik Grup CEO’su Dr. Alp Malazgirt ile Vargön Alloys’un Kalite ve Çevre Sefi Evalotta Stolt, Saglik, Güvenlik ve Çevre Komitesi kapsaminda, Avrupa Alt Komitesi üyeleri olarak ICDA’da görev yapmaktadirlar.

1984’te kurulan Paris merkezli kâr amaci gütmeyen Birlik, kromun degerini ve sürdürülebilirligini desteklemeyi ve küresel krom endüstrisinin temsilciligini amaç edinmistir. ICDA hakkinda daha fazla bilgiye ulasmak için www.icdacr.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Adres : Yildirim TOWER Plaza, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2019