YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

YILDIRIM HOLDING`in Yeni Konteyner Terminali `YILPORT Gemlik`

15 Mayis 2012

YILDIRIM HOLDING A.S., Marmara Denizi`nin güney kiyisinda bulunan Gemlik`te Türkiye`deki ikinci konteyner terminalini kurdu. 2013 yili Aralik ayi sonunda tamamlanmasi planlanan terminal, YILPORT Gebze’de oldugu gibi minimum 16 metre rihtim derinligine sahip olacak ve su üzerinde bulunan en büyük konteyner gemilerine hizmet verebilecek.
 
Yildirim Holding Icra Kurulu Baskani Yüksel YILDIRIM, bu yatirimin ardindan sirketin liman operasyonlari ve isletmeciligi portföyünü genisletmeye devam edecegini belirtti ve "Her zamanki yaklasim ve anlayisimiza uygun olarak dünya standartlarinda, çevre dostu, bölgede ve liman sahasinda yeni is olanaklari yaratacak bir tesis kuracagiz’" dedi.
 
YILPORT Gemlik`te Yildirim Holding operasyonlarinin karakteristik özelligine uygun olarak en gelismis konteyner elleçleme ekipmani ile en ileri teknoloji sistemler kullanilarak YILPORT’un ödüle layik görülmüs performans ve hizmet kalitesinin devam ettirilmesini saglanacak.
 
Ilk fazda tahmini olarak 200 milyon USD`lik yatirim ile yillik 600.000 TEU elleçleme kapasitesine ulasilmasi hedeflenmekte olup terminalde ithalat ve ihracat yüklerinin elleçlenmesinin yani sira transit yüklerin de elleçlenmesi gerçeklestirilecek. 22 sirali gemilerle çalisabilen 4 adet sahil vincinin 400 metrelik rihtimda konuslandirilarak ana gemilere, 2 adet hareketli sahil vincinin ise 250 metrelik rihtimda konuslandirilarak feeder gemilere hizmet verilmesi planlaniyor.
 
YILPORT Gemlik ayni zamanda sektörde ihtiyaç duyulan bos konteyner saha hizmetleri, CFS hizmetleri, kargo muayene ve tespit hizmetleri ile antrepo ve depolama hizmetlerinin saglanacagi bir açik alan ile çevrili olma avantajina da sahip olacak.
 
YILPORT CEO’su Sean PIERCE, holdingin YILPORT Gemlik hamlesi ile ilgili sunlari söyledi:
 
‘’YILPORT Gemlik, Türkiye deniz ticareti açisindan oldukça kritik bir zamanda faaliyete geçecek. Bölge, zaten yük gemilerinin ve yüklerin daha hizli sekilde çevrilebildigi, çok yönlü bir merkeze ihtiyaç duymakta. YILPORT Gemlik’te tüm konteyner operasyonlarinda ortalama 35 hareket/ saat seviyelerine ulasilacagini öngörüyoruz.
 
Önemli olan yalnizca ana hub niteliginde bir konteyner terminali olusturmak degil ayni zamanda konteyner hat isletmecileri ve müsterileri için gümrük, tasimacilik firmalari, konteyner hat isletmecileri ve tüm diger taraflarla entegre bir sekilde tüm ihtiyaçlarin bir arada karsilanabilecegi tek-noktada-alisveris (one-stop-shopping) konseptine uygun bir tesis gelistirmek. YILPORT Gemlik’te terminal operasyonlari ve dizaynindaki normlari zorluyoruz .
 
YILPORT Gemlik, global otomotiv markalari ve daha pek çok üretici firmanin devam eden gelisim ve büyüme planlari ile Türkiye’nin en hareketli ekonomik bölgelerinden birinde bulunuyor. Belirtilen sektörlere ek olarak bölge ayni zamanda mermer ve maden ticaretinden kaynakli ciddi bir ihracat hacmine de sahip. Son dönemlerde açiklanan kamusal yatirim projesi Hersek-Dilovasi Köprüsü`nün de iki kardes YILPORT limani üzerinde önemli olumlu etkileri olmasi bekleniyor.
 
27 Ekim 2011’de Ulastirma Bakanligi`nca imzalanan anlasma ile kurulmasi kesinlesen asma köprü Izmit Körfezi`ni geçecek ve Türkiye’nin iki büyük sehri Izmir ve Istanbul’u birbirine baglayarak Körfez bölgesi transit süresini 2 saatten 6 dakikaya kadar indirecek. YILPORT Gebze, YILPORT Gemlik ve lojistik merkezleri, mevcut Türk hükümetinin hizli yük koridordari olusturulmasi vizyonu ve holding stratejisine uygun olarak uluslararasi kargo hareketlerindeki hizi ve dolayisiyla hacmi arttiracaktir."
  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021