YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

Yüksel YILDIRIM, 9. Liderlik Zirvesi`nde Liderlik Ödülü`ne Layik Görüldü

30 Nisan 2012
 
Bu yil 9’uncusu düzenlenen Liderlik Zirvesi’nde YILDIRIM HOLDING A.S. Icra Kurulu Baskani Yüksel YILDIRIM, Liderlik Ödülü’ne layik görüldü.
 
Zirvede Dr. Ugur Zel’in yönettigi Is Dünyasinda Yeni Liderlik Vizyonu, Gelecegin Liderleri ve Liderlerin Sahip Olmasi Gereken Özellikler baslikli oturumda konusan YILDIRIM, içindeki sesi hep dinledigini fakat günün sartlarini dikkatle analiz edip, planli ve hedefli hareket ederek dogru zamanda dogru yerde aksiyon almayi aliskanlik haline getirdigini belirtti. Belirledigi hedeflere ulastikça kendine çok daha zorlarini edindigini vurgulayan YILDIRIM, bu sayede hayallerinin ötesine ulasabildigine dikkat çekti:
 
“Türkiye’de, 2001 krizinden sonra herkes yatirim yapmaktan kaçarken biz tüm sermayemizi Türk ekonomisine yatirdik. Kirk yasindan sonra sanayici elbisesini üzerimize geçirdik ve sabahlara kadar arastirarak, çalisarak satin aldigimiz sirketleri lider pozisyonlara getirmeyi basardik.
 
Örnegin Eti Krom, 2004’te satin aldigimizda 120 milyon dolar zarar yazan bir sirketken bes seneden az bir zamanda ferrokrom pazarinda Avrupa’daki en büyük rakibini satin alacak noktaya geldi ve Yildirim Holding, su an dünyanin en büyük 2. yüksek karbonlu ferrokrom üreticisi konumunda. Bugün dünya paslanmaz çelik sektöründe, basta Çin olmak üzere, dünyanin dört bir yaninda sözü geçen, uluslararasi konferanslarda aranan bir sirketiz.
 
Ayni sekilde 2005’te Gebze - Dilovasi bölgesinde bugün Türkiye’nin en ileri teknolojik altyapisina sahip ve en verimli çalisan limani olan Yilport’u kurduk. Yine çok kisa bir süre sonra, 2010 yilinda Türkiye’de Yilin Limani ödülünü aldik.”
 
Dr. Ugur Zel’in kararli ve israrci olmanin liderlige olan etkisi ve katkisi ile ilgili sorusuna ise YILDIRIM söyle yanit verdi:
 
Büyük hedeflere, ancak büyük engeller asilarak ulasiliyor. Biz de hiçbir zaman bu tip engellerden kaçmadik. Engeller, problemler hep çikiyor, çikacaktir da. Burada önemli olan engellerin üzerine planli, programli, riskleri kontrol edilebilir sekilde ele alarak gitmek, problem çözmeyi aliskanlik edinebilmektir.
 
Biz Türkiye’nin bir numarali isinma amaçli kömür ithalatçisi haline geldikten sonra, beraber çalistigimiz Rus firma, artan talepten güç alarak bize çok yüksek fiyatlar vermeye basladi. Biz de bu fahis artisi piyasaya yansitmak istemeyince bizi kara listeye aldilar. Peki biz ne yaptik? Durmadik, sikayet etmedik ve Çin’e gidip kendimizi tanitarak yeni bir ortak edindik.
 
Yine bu konuda çok net bir örnek vermek isterim. Biz dünyanin en büyük 3. konteyner tasimacilik sirketi olan Fransiz CMA CGM’e ortak olmaya çalistigimizda Sarkozy hükümetinden ‘Neden bir Türk?’ uyarisi ile önümüze set çekildi fakat biz umutsuzluga kapilmadik. Bürokratik engellerden, arkamizda hiçbir lobinin olmayisindan sikayet etmedik. Adim adim ilerleyerek, kendimizi anlatarak Goldman Sachs gibi Albert Frere gibi hatri sayilir isimlerin karsisina çiktik ve CMA CGM gibi küresel bir devin % 20’sini satin aldik. Bu atilim, bir Türk sirketin yurtdisinda gerçeklestirdigi en önemli satin almalardan biridir. Diger taraftan dünya denizcilik sektöründe ise senenin en önemli hadisesidir.”
 
Söylesinin kapanis kisminda ise YILDIRIM, Türk is dünyasinin mevcut hükümetçe konulan 2023 hedefine ulasabilmek için global olmaya odaklanmasi gerektiginin altini çizdi:
 
Türk insaninin hiçbir eksigi yok. Ama Türk insani, girisimcisi, yatirimcisi yurtdisina gidecek, bakacak, katma deger yaratacak. Hedefler ortada. Dinamik olmak lazim. Eger küresel çapta lider bir ülke olacaksak ‘Disarida nasil büyürüz? Nasil daha da globallesiriz?’ sorularini kendimize sürekli sormamiz gerekiyor.”
 
Maslak Sheraton Hotel’de egitim, danismanlik ve konferans hizmeti veren Edworks’un düzenledigi etkinlikte basta Sayin Ali Nihat Gökyigit olmak üzere Oguz Çarmikli, Mehmet Ersoy, Nafi Güral, Riza Kutlu Isik, Arzuhan Dogan Yalçindag gibi önemli isimler Liderlik Ödülü’ne layik görülen diger is insanlari oldular.
 
  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021