YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

ETI LOJISTIK A.S. Elazig’da Kuruldu

21 Nisan 2012

ETI LOJISTIK A.S., Elazig’in Kovancilar ilçesinde tesisleri bulunan sirketimiz ETI KROM A.S.’ye vagon tasimaciligi hizmeti vermek ve holding sirketleri arasindaki sinerjiyi güçlendirmek üzere Elazig’da kuruldu.

Türkiye’nin en büyük sert parça krom cevheri ve yüksek karbonlu ferrokrom üreticisi Eti Krom, ihraç edilmek üzere senede yaklasik 500 bin tonluk malzemeyi demiryoluyla Mersin ve Iskenderun limanlarina göndermektedir.

Bu hamle ile Eti Krom’un ulasim maliyetinin yaklasik yüzde 40 oraninda azaltilmasi ve ulasim operasyonlarinin daha etkin bir sekilde kontrol edilmesi saglanacaktir.

On degisik sektörde ve oldukça genis bir küresel ölçekte faaliyet gösteren YILDIRIM HOLDING A.S., ayni zamanda Elazig’da 200 MW’lik bir kömür yakitli termik santral insa etmeyi planlamaktadir.

Proje gerçeklestigi takdirde, Eti Lojistik’in limanlara krom cevheri ve ferrokrom götüren vagonlari, geri dönüste bu termik santralin ihtiyaç duydugu kömürü tasiyarak holdingin operasyonel verimliligine büyük katki saglayacaktir. Ilgili santralin yilda yaklasik 600 bin ton kömüre gereksinim duyacagi öngörülmektedir.

Eti Lojistik, bölgedeki kurum ve kuruluslarin vagon tasimaciligi talebine de yanit verecek ve bir diger basarili YILDIRIM HOLDING sirketi olarak ismini duyuracaktir. 
 
 

  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021