YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

YILDIRIM HOLDING, Kolombiya’da Temsilcilik Ofisi Açti

1 Mart 2012

YILDIRIM HOLDING, yurtdisindaki sekizinci ofisini Kolombiya’nin baskenti Bogota’da açarak Güney Amerika’ya resmen adim atmis oldu. Holdingin küresel genisleme plani çerçevesinde Marco Orozco, Ülke ve Bölge Direktörü olarak özellikle madencilik, kömür ve kok, liman operasyonlari ve denizcilik sektörlerinde girisimci faaliyetlerde bulunmak üzere göreve basladi.

YILDIRIM HOLDING Genel Müdürü Dr. Alp Malazgirt, grubun bu yeni atilimini yorumlarken Kolombiya’nin yeni is olanaklari açisindan cazibesine dikkat çekti:

“Dünyanin büyük bir kisminda ekonomiler zor günlerden geçerlerken Latin Amerika’da, özellikle Kolombiya’daki büyüme ilgi çekici bir sekilde devam ediyor. Dogal kaynaklar açisindan zenginler ve egitimli bir nüfusa sahipler. Hükümet de is yapmayi tesvik edici bir tutum sergiliyor. Sinerjik gücümüzü yansitabilecegimiz ve Kolombiya’daki müsterilerimize genis kapsamli çözümler sunabilecegimiz olanaklari takip halindeyiz.”

Bogota’daki yeni temsilcilik ofisiyle beraber YILDIRIM HOLDING’in küresel agina stratejik önemi büyük bir nokta daha eklenmis oldu. Uygulanmaya konulan plan dogrultusunda bu genisleme, önümüzdeki aylarda da gözlemlenmeye devam edecek.

Marco Orozco Hakkinda

Marco Orozco, 15 yildan fazla süredir Amerikan denizcilik sektöründe çesitli görevlerde bulunmus, saygin armatörlerin kiralama bölümlerinde yer almis ve shipbroker’lik yapmistir.

2009’dan beri ise Kolombiya’dan kömür ve metalurjik kok ticareti ve tedarigi ile ilgilenmektedir.

Orozco, Medellin’de EAFIT University’de isletme bölümünü bitirdikten sonra Uluslararasi Tasimacilik Yönetimi lisans derecesini New York’ta bulunan SUNY Maritime College’tan almistir. Su anda ise Georgia Institute of Technology’de Uluslararasi Lojistik bölümünde egitimine devam etmektedir.
 

  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021