YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

YILDIRIM HOLDING Çinli Devlerle Mutabakat Anlasmalari Imzaladi

22 Subat 2012

YILDIRIM HOLDING sirketlerinden Eti Krom, Çin’in endüstriyel devlerinden Sinosteel ile; YILDIRIM Enerji ise CMEC ile mutabakat anlasmasi imzaladi. Hilton Istanbul’da düzenlenen Türk-Çin Ekonomik ve Ticari Isbirligi Forumu’nda imzalanan anlasmalardan ilkini Eti Krom adina YILDIRIM HOLDING Genel Müdürü Dr. Alp Malazgirt, ikincisini ise YILDIRIM Enerji adina sirket genel müdürü Dr. Tamer Turna imzaladi. 
 

Forumun en dikkat çekici noktasi, bir sonraki Çin Devlet Baskani olmasina kesin gözüyle bakilan simdiki Baskan Yardimcisi Xi Jinping’in katilimi ve konusmasiydi. ABD ve Irlanda’ya yaptigi ziyaretlerden sonra, Ali Babacan ve Zafer Çaglayan’in da katildigi bu önemli isbirligi forumunda konusan Jinping, iki yükselen güç arasindaki stratejik isbirliginin önemine degindi ve iki halk arasindaki kültürel iliskilerin gelistirilmesi için çagrida bulundu.

Ekonomi Bakani Zafer Çaglayan da yaptigi konusmada iki ülke arasindaki iletisimin ve ekonomik isbirliginin artirilmasinin önemini vurguladi ve hükümetin 2023’te dünyanin ilk 10 ekonomisi arasina girme hedefine Çin ile yapilacak ticaretin büyük katki saglayacagina dikkat çekti.

Bu dogrultuda YILDIRIM HOLDING, Çin’in bu iki saygin sirketiyle imzaladigi anlasmalardan gurur duymaktadir ve bugüne dek Çinli meslektaslari ile olan isbirligine gösterdigi özeni önümüzdeki yillarda da sürdürecektir.

 

Basin Kiti Için Tiklayiniz>>

 

Bülten Fotograflari

 

  

  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021