YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

MARMARA TERSANESI, Yirminci Gemisini Denize Indirdi

26 Eylül 2011

 

YILDIRIM HOLDING A.S. bünyesindeki MARMARA TERSANESI tarafindan yaptirilan 122,20 metre uzunlugunda, 16,40 metre genisligindeki ``AMISOS`` adli genel kargo gemisi, tersane ve holding çalisanlari, yöneticileri ve YILDIRIM Ailesi`nin de katildigi törenden sonra denize birakildi.

2003`te kurulan ve 2007`de holding bünyesine katilan tersanede, 8.500 dwt`lik Amisos`un ardindan 2014 sonuna kadar 8 gemi daha insa edilmesi planlaniyor.

Genel Müdür Elif ARTAN, tersanede süren çalismalarla ilgili söyle konustu: "Tersanemizde su an 2 adet 11 bin 500 dwt`lik ve 1 adet 15-20 bin dwt`lik olmak üzere üç genel kargo gemisinin insasi gerçeklestiriliyor. Yillik 30 bin dwt`lik bir kapasiteye sahibiz ve yaklasik 400 personelimizle en az 2014 yilina kadar tam kapasiteyle çalisiyor olacagiz. Amisos`un yapimi Ocak 2011`de basladi ve gördügünüz gibi dokuz aydan az bir sürede denize indiriliyor. Tersanemiz yüksek kalite standartlarinda gemileri, mümkün olan en kisa sürelerde teslim edebilme imkanina kavusmus bulunuyor." 

Marmara Tersanesi, konteyner gemisi, kuru yük gemisi, tanker, romörk (tug boat), mavna (barge), basinçli tank gibi çesitli ürünleri hizli ve esnek bir üretim politikasi ile tasarlamakta ve imal etmektedir. 
 
Tersane, Uluslararasi Klas Kuruluslari’nin onayladigi projeler ile ve Klas Kuruluslari’nin nezaretinde birçok gemi insa etmis ve bayrak ülkelerinin ulusal kurallarini uygulama yönünde de tecrübe sahibi olmustur.

 

 

  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021