YILPORT   Hukuki Şartlar | Gizlilik Politikası | Bilgi Toplumu Hizmetleri 
Türkçe English
       
  Yilmaden Holding ABD’deki Bear Metalürji Sirketini Satin Aldi   Aci Kaybimiz   Demokrasiye sahip çikiyoruz   Portekiz’de hayata geçen en büyük Türk yatirimina Yilport Holding imza atti   YILDIRIM GRUP’un Yeni Satin Alimi Mechel`in Krom Varliklari Oldu   Yüksel YILDIRIM, ICDA Yönetim Kurulu`na Tekrar Seçildi   YILDIRIM SIRKETLER GRUBU, Mines & Money Hong Kong ve Diger Uluslararasi Madencilik Konferanslarinda Boy Gösteriyor   Avrupa`nin en iyi 10 sirketinden biri olan YILDIRIM`a Platinum Ödülü   YILDIRIM HOLDING`in Son Liman Hamlesi GEMPORT Oldu   YILDIRIM HOLDING, ROTAPORT`u Bünyesine Katti 
 

YILDIRIM HOLDING, Belçikali Sirket SEALEASE`i Satin Aldi

27 Nisan 2011

YILDIRIM HOLDING A.S., Belçikali deniz araci kiralama firmasi SEALEASE S.A.’nin %75,11 hissesini devralarak sirketin büyük ortagi haline geldi. Yat, tekne, yolcu teknesi ve özel amaçli deniz araci kiralama ve alim-satim danismanlik hizmetleri veren sirketin geri kalan 24,89%’luk hissesi ise E-SEA S.A. sirketinin yönetiminde kaldi. 

Bu anlasma Yildirim Holding için, 2010’un son çeyreginde 500 milyon $’lik yatirimla Fransiz konteyner tasimacilik devi CMA-CGM S.A.’nin %20 hissesini alarak dünya denizciliginde yilin en önemli satin almasina imza atmasinin ardindan, sektördeki ikinci Avrupa atilimi olma özelligini tasiyor. Sealease için ise bu katilim, sektörde dünyanin her yerinde büyüyen kiralama çözümü ve katma degerli hizmet talebini karsilamak için önemli finansal olanaklar saglayacak.
 
2006 yilinda denizcilik ve kiralama alanlarinda uzman dört ortak tarafindan Brüksel’de kurulan Sealease, faaliyet gösterdigi B2B segmentinde saygin bir isim edinmistir. Sealease, Tam Donanimli Hizmet kiralama modeliyle müsterilerinin istegine göre özel olarak uyarlanmis bayrak tescil, sigorta, devreye sokma, bakim gibi katma degerli hizmetleri one-stop-shipping olarak da bilinen sekilde, tek defada saglamaktadir.
 
Sektördeki profesyoneller tarafindan oldukça benimsenen ve takdir edilen bu bilanço disi ürün, yinelenen aylik bir ücretle, onlarin kiralama süresince filolarini yönetmelerini ve günlük islerine odaklanmalarini imkan tanimaktadir.  
 
Sealease su anda 3 deniz araci segmentinde hizmet vermektedir:  
 
1. Turistik kiralama ve günlük kiralama pazari (basta yelkenliler olmak üzere), 
2   Kisa sefer yapan yolcu teknesi pazari (dizel, elektrikli veya hibrit), ve
3.  Özel amaçli deniz araci pazari
 
Bahsedilen segmentlerde Sealease tüm küresel deniz araci üreticileriyle yakin temas halinde olup müsterileri için optimum marka, model ve çözümleri sunmaktadir.
 
2010 yilinin sonunda varliklari 11 milyon €’u asan Sealease, 42 adet deniz araci ile Avrupa, Asya ve Orta Dogu’da hizmet vermektedir. 
 
Satin alma sonrasi sirketin bes kisiden olusan yönetim kuruluna, Yildirim Holding CEO’su Yüksel YILDIRIM’in da aralarinda bulundugu üç kisilik bir ekip katilacak. Sealease’in günlük yönetimi ise su an oldugu gibi Philippe WIRTZ ve Luc VERSTRAETE tarafindan saglanmaya devam edecek. Böylece finansal güç ve piyasa deneyiminin harmanlandigi bir kadro ile Sealease sektöründe hizmet vermeye devam edecek.
 
Yildirim Holding ve Sealease, bu imzadan sonra sirket varliklarini ve hizmet kapasitesini artirarak büyüme potansiyelini kullanmayi; gerek faaliyet gösterilen segmentlerde büyümeyi gerekse var olan ürün hattini genisletmeyi planliyor.
 
Anlasmadan sonra Sealease yönetimi bu anlasmayi yapmis olmaktan gurur duyduklarini, Yildirim Holding`in küresel itibari ve iliskileri ile Sealease’in potansiyelini hayata geçirebileceklerini ifade ettiler.
 
YILDIRIM HOLDING HAKKINDA
 
YILDIRIM HOLDING’in temeli Garip YILDIRIM’in 1963 yilinda Samsun’da GARIP YILDIRIM VE OGULLARI adi ile kurdugu küçük insaat malzemesi ticarethanesi ile atilmistir.

Sirket, kuruldugundan beri sürekli yeni istiraklerle faaliyet alanini genisletmis; yillar boyu devam eden girisimcilik ve sürekli yenilikçilik sayesinde genis ölçekli, uluslararasi bir isletme haline gelmis ve Türkiye’nin en hizli büyüyen endüstriyel gruplari arasina girmistir.

YILDIRIM HOLDING, madencilik & ferroalyaj, gübre & kimyasal, kömür & kok, enerji, liman isletmeciligi, denizcilik ve gemi insa, gayrimenkul gelistirme, insaat ve özel sermaye sektörlerindeki faaliyetleri ile Türk ve uluslararasi piyasalarda önemli bir role sahiptir.

  Adres : YILDIRIM Tower, Maslak Mahallesi, Tasyoncasi Sok. No:1C B2 Blok, 34485 Sariyer / Istanbul
  Tel : +90 212 290 30 80 (pbx) Faks : +90 212 290 30 81 E-posta : info@yildirimgroup.com
  YILDIRIM HOLDİNG A.Ş | Copyright © 2021